Wybór mleka dla noworodka.

O mleku początkowym

Mleko dla noworodka to mleko początkowe. Ten rodzaj mleka modyfikowane jest przeznaczony nie tylko dla noworodków, ale także dla niemowląt do szóstego miesiąca życia. Tak samo, jak innego rodzaju mieszanki mleczne dla dzieci, stosuje się je po to, aby zastąpić pokarm matki.

Okazuje się, że mleko dla noworodka jest po prostu mlekiem krowim. Możemy jednak na rynku się spotkać także z mlekiem kozim. Takie mleko pozostaje poddane obróbce specjalnej. Wszystko po to, aby zostało upodobnione maksymalnie do pokarmu naturalnego, który jest dla maluszków możliwie najlepszym pożywieniem. Nie zawsze pojawia się możliwość karmienia piersią. W takiej podbramkowej sytuacji rozwiązaniem optymalnym jest Mleko dla noworodka w promocji.

Skład mleka modyfikowanego

Poszczególne mieszanki mleka modyfikowanego różnią się samym składem. Wszystko jest zależne od tego, do dzieci, w jakim wieku mleko jest przeznaczone. Wszystko dzieje się po to, aby mleko mogło zostać upodobnione do mleka matki. Wiadomo, że skład się zmienia, ponieważ następuje rozwój potrzeb dzieci. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów mleka. Są one oznaczone cyferkami od 1 do 5. Skupmy się na pierwszym rodzaju mleka, a więc na mleku początkowym, które skierowane jest dla noworodków.

Mleko początkowe (oznaczone cyfrą 1) może być stosowane przez pierwsze sześć miesięcy. Jednocześnie jest to jedyny rodzaj pożywienia, który jest spożywany przez dziecko. Mleko początkowe jest mlekiem lekkostrawnym. Zawiera w swoim składzie sód, magnez, potas, jod, selen, mangan, wapń, jak i witaminy z grupy B. Mleko początkowe może zawierać w swoim składzie także prebiotyki, a także probiotyki.

Z dostępnością do mleka modyfikowanego raczej nie ma nikt żadnego problemu. Można je kupić w aptekach, drogeriach, jak i w dużych sklepach. Warto porównywać sobie ceny, ponieważ bardzo często można natrafić na ciekawe promocje. Dzięki temu udaje się nieco podratować domowy budżet. Wiadomo, że każda zaoszczędzone złotówka bardzo cieszy.