Jakie zalety ma drążek do podciągania?

Jeśli szukasz drążka do podciągania dla swojej domowej siłowni, masz wiele opcji. Można zainstalować drążek na ramie drzwi, ścianie, suficie, a nawet na wolnostojącym stojaku. Wykonywanie podciągnięć na maszynie jest niewygodne dla większości ludzi, a drążek do podciągania jest jednym ze sposobów na usprawnienie rutyny i skutecznej pracy nad sobą. Można nawet dodać ciężary do swojego treningu, aby celować w konkretne grupy mięśni. Oprócz tych korzyści, podciąganie jest jednym z niewielu ćwiczeń, które używają całego ciała zamiast tylko kilku izolowanych mięśni.

Wolnostojący drążek do podciągania

Wolnostojący drążek do podciągania to skuteczne narzędzie do rozwijania mięśni brzucha, skośnych i zginaczy bioder. Jest łatwy w użyciu i można go szybko i łatwo ustawić w domu. Ponieważ jest to urządzenie wolnostojące, nie wymaga wiercenia, a do montażu nie potrzeba żadnych narzędzi. Oprócz pomocy w rozwijaniu najważniejszych mięśni w Twoim ciele, wolnostojący drążek do podciągania jest świetny dla osób z bólem dolnej części pleców czy przepukliną dysku. Jest on również wyposażony w regulowaną wysokość, co oznacza, że możesz ustawić go pod dowolnym kątem.

Kolejną zaletą wolnostojącego drążka do podciągania jest jego ergonomiczna konstrukcja. Konstrukcja modelu wolnostojącego pozwala na regulację jego wysokości, dzięki czemu jest on wygodniejszy dla wyższych osób. 

Drążek do podciągania rozporowy

Szybki w montażu rozporowy drążek do podciągania będzie znacznie łatwiejszy do ustawienia niż tradycyjny drążek. Dodatkowo może być zamontowany praktycznie bez żadnego wysiłku ponieważ nie wymaga wiercenia. W zasadzie jest to chromowana rura z gumowymi podkładkami na końcach, które rozpierają ramę drzwi podczas podciągania. Pozwala na trzy pozycje uchwytu podczas wykonywania podciągania, dzięki czemu możesz na jednym urządzeniu pracować nad kilkoma partiami ciała. Należy jednak upewnić się, że drążek nie zniekształci ramy Twoich drzwi, bo często nie da się tego naprawić!

Korzyści z używania drążka do podciągania

Istnieje wiele korzyści z używania drążków do podciągania. Pozwalają one skupić się na wzmocnieniu górnej części ciała bez poświęcania innych mięśni. Podciąganie jest szczególnie korzystne dla mięśni grzbietu, które są szczególnie trudne do trenowania. Należy pamiętać, że bicepsy i mięśnie stabilizujące również odgrywają ważną rolę. Wykonywanie szybkich podciągnięć jest doskonałym sposobem na wyćwiczenie bicepsów i mięśni ramiennych, które są niezbędne do wykonania takich ruchów.