Jak wybrać odżywcze mleko dla noworodka?

Wiele mam zadaje sobie pytanie, jakie mleko modyfikowane okaże się najlepsze dla ich dziecka. Na co zwracać przy wyborze największą uwagę: na firmę produkującą mleko, cenę, opinie innych, a może rozbudowany i dostosowany do specjalnych potrzeb asortyment? Wszystko to kwestia indywidualna. Jeśli nasze dziecko nie cierpi na żaden rodzaj nietolerancji pokarmowej, każde standardowe mleko modyfikowane powinno być dla niego dobre. Oczywiście, dużą uwagę należy przywiązać do samego składu mleka. Najlepiej, aby to miało jak najmniej cukru i zawierało suplementację w postaci witamin i minerałów. Czy mleko dla noworodka ułatwi jego rozwój? 

Alternatywa

Nie zawsze mamy możliwość karmienia dziecka naturalnie, dlatego mleko modyfikowane to świetna alternatywa w przypadkach, gdy karmienie piersią nie wchodzi w grę. Zanim jednak zdecydujemy się na pierwszy lepszy produkt, zastanówmy się, czego nasze dziecko najbardziej potrzebuje. Może ma problemy z kolką? Wtedy należy unikać określonych składników w mleku. A może nie toleruje laktozy? W takich przypadkach sięgajmy wyłącznie po produkty, które jej nie zawierają. Z ich znalezieniem nie powinno być problemu, gdyż od kilku lat coraz więcej producentów stawia na różnorodność swojej oferty. Warto również mieć na uwadze to, że niektóre rodzaje mlek modyfikowanych mogą wywoływać u malucha problemy z trawieniem. W takich przypadkach nie pozostaje nam nic innego, jak metodą prób i błędów wyeliminować te produkty, które źle wpływają na organizm naszego dziecka.

Wartościowe składniki odżywcze

Mleko modyfikowane ma podobny skład do mleka naturalnego. Im bardziej jest do niego podobne, tym lepiej, gdyż oznacza to, że zawiera potrzebne dla rozwoju dziecka odpowiednie witaminy i minerały. Nie zapominajmy i o tym, że modyfikowane mleko należy przed podaniem odpowiednio przygotować. Często zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura produktu może wywołać u malucha niepożądaną reakcję. Jakie więc mleko modyfikowane okaże się najlepsze? Przede wszystkim to, jak najbardziej upodobnione do mleka kobiecego oraz bogate w składniki odżywcze i probiotyki.